Międzynarodowe Certyfikaty Językowe

O Better Call Paul

Better Call Paul to centrum egzaminacyjne posiadające status Akredytowanego Centrum Egzaminacyjnego Pearson. Jesteśmy jednym z 5000 licencjonowanych centrów Londyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, która działa w 130 krajach. Nasza szkoła dołączyła do grona najbardziej wyróżniających się szkół i posiada odpowiednie warunki oraz uprawnienia, aby przeprowadzić egzaminy, kończące się wydaniem międzynarodowego certyfikatu.

O EGZAMINIE

Egzamin w nowoczesnej formie komputerowej można zdawać wygodnie w szkole, w pracy lub w domu, korzystając z opcji zdalnego monitoringu dla zwiększenia bezpieczeństwa. Termin zdawania egzaminu ustalany jest zgodnie z życzeniem zgłaszającego się.

Egzamin w formie papierowej (tradycyjnej) odbywa się w wyznaczanych sesjach egzaminacyjnych. Po zgłoszeniu się na egzamin w tej formie zdający otrzymuje informację o terminie i godzinie przeprowadzenia egzaminu

W celu zaplanowania egzaminu w dowolnie wybranej formie należy skontaktować się z naszym Centrum Egzaminacyjnym.

Wszystkie umiejętności oceniane są podczas jednej sesji egzaminacyjnej, która trwa do 2 godzin. Na każdym poziomie test składa się z dwóch części i kombinacji następujących typów zadań:

Cześć 1 – Słuchanie i mówienie (czas trwania: od 40 do 55 minut) – czytanie na głos, opis obrazka, powtarzanie ze słuchu, rozumienie rozmowy, rozumienie tekstu mówionego, słuchanie z czytaniem, słuchanie z pisaniem.

Część 2 – Czytanie i pisanie (czas trwania: od 40 do 55 minut) – wybór obrazka (poziomy A1- A2), krótkie odpowiedzi na pytania (poziomy B1-C2), wybór słowa lub frazy, czytanie z pisaniem z pamięci, krótka wypowiedź pisemna.

Egzamin w nowoczesnej formie komputerowej można zdawać wygodnie w szkole, w pracy lub w domu, korzystając z opcji zdalnego monitoringu dla zwiększenia bezpieczeństwa. Termin zdawania egzaminu ustalany jest zgodnie z życzeniem zgłaszającego się.

Egzamin w formie papierowej (tradycyjnej) odbywa się w wyznaczanych sesjach egzaminacyjnych. Po zgłoszeniu się na egzamin w tej formie zdający otrzymuje informację o terminie i godzinie przeprowadzenia egzaminu

W celu zaplanowania egzaminu w dowolnie wybranej formie należy skontaktować się z naszym Centrum Egzaminacyjnym.

 1. Testuje cztery sprawności językowe: słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie.
 2. Gwarantuje zdającym swobodę wypowiedzi i daje im szansę zaprezentowania mocnych stron dzięki scenariuszom i autentycznym materiałom.
 3. Kładzie nacisk na komunikację, a nie wiedzę teoretyczną. Powoduje to, że test nie wymaga uprzedniej pracy z konkretnym podręcznikiem, a wśród materiałów towarzyszących kandydat może znaleźć szereg narzędzi przygotowawczych.
 4. Prezentuje wynik skorelowany ze skalą CEFR (Common European Framework Reference for Languages).

Pearson English International Certificate to międzynarodowy certyfikat z praktycznej znajomości języka angielskiego, dedykowany osobom już od 14 roku życia. Może zdawać go każdy, kto chce potwierdzić swoje umiejętności językowe. Egzamin zapewnia wygodę formatu, miejsca i terminu zdawania, skupia się na ocenie komunikacji, a nie n wiedzy teoretycznej. Stanowi cenne wsparcie zdających podczas rekrutacji na studia lub w trakcie rozwoju kariery zawodowej.

Wyniki International Certificate uznawane są przez wiele instytucji i uczelni w Polsce, a także poza granicami kraju. Uznawany jest przez takie polskie instytucje jak Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Departament Służby Cywilnej.

Lista polskich uczelni, które oficjalnie uznają Pearson English International Certificate znajduje się tutaj.

Lista zagranicznych dostępna jest tutaj

Co wyróżnia egzamin Pearson?

Nowoczesność

Test można zdawać w wersji online lub w formie tradycyjnej. Ty decydujesz. Test skupia się na praktycznej komunikacji.

Elastyczność

Test można zdawać w dowolnym miejscu i czasie. Ty wybierasz.

Praktyczność

Uzyskany po teście certyfikat jest potwierdzeniem umiejętności komunikacyjnych i nie ma ograniczonego terminu ważności.

Gwarancja bezpieczeństwa

Egzamin można zdawać w autoryzowanym centrum lub online, korzystając z opcji zdalnego monitoringu.

Wygoda

Test dostępny jest na 6 poziomach zaawansowania: Foundation Level (A1), 1 (A2) , 2 (B1), 3 (B2), 4 (C1), 5 (C2) i oferuje szereg materiałów wspierających przygotowanie do jego zdawania.

Uznawalność

Uzyskany certyfikat oznaczony przez Pearson Edexel posiada akredytację niezależnej organizacji Ofqual i ma międzynarodową uznawalność.

Jak nasza szkoła może pomóc Ci przygotować się do egzaminu?

W naszej szkole nie tylko masz możliwość zdania egzaminu Pearson English International Certificate, ale możesz również przygotować się z nami do tego ważnego testu. W naszej ofercie Kursy przygotowujące do egzaminu Pearson – indywidualne i grupowe.

Cennik

Kursy poranne (do godz. 13.00)
Kurs grupowy półroczny (4-6 osób)379.00 zł/mc*
Kurs grupowy roczny (4-6 osób)379.00 zł/mc*
Zajęcia indywidualne (60 minut)149,00 zł/mc*
Kursy popołudniowe (po godz. 13.00)
Kurs grupowy półroczny (4-6 osób)389.00 zł/mc*
Kurs grupowy roczny (4-6 osób)389.00 zł/mc*
Zajęcia indywidualne (60 minut)149,00 zł/mc*

* Do ceny kursu doliczany jest koszt certyfikacji (rata do każdej miesięcznej opłaty za kurs), dlatego ostateczna cena ustalana jest indywidualnie i zależy m.in. od terminów egzaminu, jej formy.

W cenę kursu wlicza się:

 • test kwalifikacyjny,
 • konsultacje z metodykiem,
 • zajęcia dydaktyczne,
 • raport o postępach w nauce w trakcie trwania kursu, Świadectwo ukończenia kursu wraz z oceną poziomu językowego,
 • materiały dodatkowe,
 • dostęp do biblioteki i czytelni,
 • egzamin próbny egzaminów i świadectw międzynarodowych potwierdzających kwalifikacje do nauczania języków obcych

Cena kursu nie obejmuje egzaminów i świadectw międzynarodowych potwierdzających kwalifikacje do nauczania języków obcych.

Zdobądź certyfikat!

Skorzystaj z naszego Centrum Egzaminacyjnego i zdaj z nami jeden z najbardziej prestiżowych testów na świecie – Pearson English International Certificate. To test, który odzwierciedli Twoje umiejętności lepiej niż którykolwiek inny. Skorzystaj ze swobody wyboru terminu i godziny zdawania testu. Sprawdź się, ile potrafisz po dotychczasowych latach nauki. Zyskaj pewność, że Twój poziom języka angielskiego jest na tyle wystarczający, że świat stoi przed Tobą otworem.

 

Zapisz się

Masz dodatkowe pytania?

Radosny i przyjacielski robot Emys już od września 2022 r. będzie wspierał naukę języka angielskiego dzieci w wieku 4-9 lat.

Emys to native speaker języka angielskiego, stworzony z myślą o najmłodszych uczniach. Poprzez interakcję i zabawę umożliwi najmłodszym przyswojenie wiedzy językowej w łatwy i interesujący sposób. Dzięki grom językowym dzieci będą uczyć się m.in. angielskich wyrazów, prostych i użytecznych zwrotów, piosenek, skojarzeń, a przy tym będą skutecznie ćwiczyć pamięć i kompetencje językowe. Zabawa z robotem Emys jest tak wciągająca, że dzieci nawet nie czują, że uczą się języka angielskiego.

Jednak Emys to także doskonały przyjaciel, który rozpoznaje twarze oraz pobudza aktywności ruchowe i plastyczne. Uczy empatii i wrażliwości społecznej ponieważ dzieci mogą go karmić, głaskać, czyścić, a nawet dbać o niego, kiedy jest chory. To zupełnie nowy wymiar nauki języka angielskiego, dostępny już od września 2022 r. tylko w Better Call Paul!