Lektorzy

Poznaj zespół Better Call Paul

Paweł Skokuń

Lektor i tłumacz języka angielskiego

To wykwalifikowany lektor i tłumacz języka angielskiego. Poza ukończeniem Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu realizował studia podyplomowe i liczne szkolenia, dzięki którym wzbogacał swoją wiedzę językową.

Umiejętności lektorskie Pawła bliskie są poziomu native speakera, jednak nie tylko dzięki studiom, ale także licznym podróżom do takich krajów jak Stany Zjednoczone, Anglia czy Kanada. 

Językowy pasjonat. Przyjacielski i empatyczny. Zawsze na maksa zaangażowany. W czasie zajęć bardzo chętnie korzysta z różnych technologii i multimediów. Dlatego też na zajęciach z nim nie sposób się nudzić, a przekazywana słuchaczom wiedza zostaje z nimi na stałe. Specjalistyczna wiedza, lata praktyki i duże pokłady doświadczenia do wyróżniki Pawła, dzięki którym stworzona przez niego szkoła, najpierw w Iwinach, może teraz dynamicznie rozwijać się również w Bolesławcu.

A prywatnie podróże – małe i duże. Aktywne spędzanie czasu – rower, góry, plażowanie i siłownia. Słabość do gier komputerowych, które od pewnego czasu tłumaczy! Pizza i filmy z Netflixa, które z uwagi na częsty brak czasu stają się serialami oglądanymi na raty nawet przez miesiąc. Bo ten czas Paweł woli na tworzenie nowych zajęć, zadań i sposobów na
skuteczne przekazywanie wiedzy.

Alan Comfort

Native Speaker z USA

Cześć wszystkim nazywam się Alan i jestem Native Speakerem w Better Call Paul. Pochodzę z Stanów Zjednoczonych, a dokładnie z przepięknego stanu Kolorado usytuowanego w regionie łańcucha gór skalistych.

Jestem optymistą kochającym przebywać wśród ludzi i podróżnikiem ciągle głodnym odkrywania. Te dwie rzeczy nadają sens mojemu życiu! W Polsce mieszkam już 3 lata i zostaję tutaj na stałe. Język angielski to mój ojczysty język. Natomiast swoje kwalifikacje jako przyszły nauczyciel zdobyłem podczas studiów nauczycielskich w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. Pragnę dzielić się swoją pasją do świata i ludzi oraz wspierać i pomagać w procesie nauki swojego języka ojczystego.

Monika Filipiak

Lektor języka angielskiego

Z wykształcenia pedagog, który najlepiej wie, jak pracować z najmłodszymi, aby nauka kojarzyła się im z niezwykłą przygodą i zabawą. Swoją znajomość języka angielskiego, zdobywała nie tylko na studiach, ale także podczas kilkuletniego pobytu w Irlandii.

Zabawna, cierpliwa i empatyczna. Monika w swojej pracy zawsze stawia na dostrzeganie indywidualnych potrzeb i zainteresowań dzieci. Wie, jak ważny jest ich harmonijny rozwój i w czym pomaga dobrze dobrana i zaplanowana nauka poprzez zabawę.
Poza pracą pedagoga, jest pożeraczem książkowych historii . Podróżuje i uwiecznia je na własnych fotografiach. Szydełkuje i jak nikt inny w naszej szkole, zna się na pracach manualnych i plastycznych.
Jako mama doskonale wie, jak ważne jest dobro dzieci, dzięki czemu będzie bardzo skutecznie wspierać w ich wychowaniu. W pełnej ciepła i szacunku atmosferze uczyć będzie m.in. poprzez wykorzystanie śpiewu, rysunku, gier i tańca. <br><br>
Monika razem z dziećmi odkrywa świat nowego języka i podejmuje z nimi kolejne językowe wyzwania.

Igor Batko

Lektor języka angielskiego

Igor przybywa z samej Jeleniej Góry, aby uczyć języka angielskiego i uczyć w ogóle. Jego pasja do nauczania obudziła się w momencie praktyk. Wtedy poczuł i zrozumiał, że chce uczyć i rozwijać się w tym kierunku.

Ukończył filologię angielską w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej z najlepszym w tym rejonie wsparciem pedagogicznym, jakie mógł sobie wyobrazić.

To skuteczny poszukiwacz nieszablonowych rozwiązań w nauczaniu, dlatego też idealnie pasuje do idei funkcjonowania naszej szkoły. Doskonale wie, że każdy potrzebuje własnej ścieżki nauczania, dlatego też nie powinno się uczyć wszystkich tym samym tokiem! Wykorzystać można w tym celu m. in. filmy, gry, muzykę … i wiele więcej to najlepsza kopalnia wiedzy!

Igor, poza językiem angielskim ma różne zainteresowania, np. sztuki walki, gry komputerowe (p.s. zajmuje się polską lokalizacją niszowych gier), filmy, a także inne języki i szereg dziedzin z nimi związanych, jak np. psycholingwistyka. Jednak najszczerszą pasją Igora jest kontakt z ludźmi. Często powtarza, że każdy uczy się przez całe życie, a kiedy można się spotkać i wymieniać swoimi wrażeniami, to ta nauka może postępować w porażająco szybkim tempie!

Nowy teacher to nasz specjalista od zajęć online, czyli wszystkich tych, którzy chcą uczyć się języka z dowolnego miejsca na ziemi i nie dysponują czasem wolnym, aby uczęszczać na standardowe lekcje.

Radosny i przyjacielski robot Emys już od września 2022 r. będzie wspierał naukę języka angielskiego dzieci w wieku 4-9 lat.

Emys to native speaker języka angielskiego, stworzony z myślą o najmłodszych uczniach. Poprzez interakcję i zabawę umożliwi najmłodszym przyswojenie wiedzy językowej w łatwy i interesujący sposób. Dzięki grom językowym dzieci będą uczyć się m.in. angielskich wyrazów, prostych i użytecznych zwrotów, piosenek, skojarzeń, a przy tym będą skutecznie ćwiczyć pamięć i kompetencje językowe. Zabawa z robotem Emys jest tak wciągająca, że dzieci nawet nie czują, że uczą się języka angielskiego.

Jednak Emys to także doskonały przyjaciel, który rozpoznaje twarze oraz pobudza aktywności ruchowe i plastyczne. Uczy empatii i wrażliwości społecznej ponieważ dzieci mogą go karmić, głaskać, czyścić, a nawet dbać o niego, kiedy jest chory. To zupełnie nowy wymiar nauki języka angielskiego, dostępny już od września 2022 r. tylko w Better Call Paul!