Lektorzy

Poznaj zespół Better Call Paul

Paweł Skokuń

Lektor i tłumacz języka angielskiego

To wykwalifikowany lektor i tłumacz języka angielskiego. Poza ukończeniem Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu realizował studia podyplomowe i liczne szkolenia, dzięki którym wzbogacał swoją wiedzę językową.

Umiejętności lektorskie Pawła bliskie są poziomu native speakera, jednak nie tylko dzięki studiom, ale także licznym podróżom do takich krajów jak Stany Zjednoczone, Anglia czy Kanada. 

Językowy pasjonat. Przyjacielski i empatyczny. Zawsze na maksa zaangażowany. W czasie zajęć bardzo chętnie korzysta z różnych technologii i multimediów. Dlatego też na zajęciach z nim nie sposób się nudzić, a przekazywana słuchaczom wiedza zostaje z nimi na stałe. Specjalistyczna wiedza, lata praktyki i duże pokłady doświadczenia do wyróżniki Pawła, dzięki którym stworzona przez niego szkoła, najpierw w Iwinach, może teraz dynamicznie rozwijać się również w Bolesławcu.

A prywatnie podróże – małe i duże. Aktywne spędzanie czasu – rower, góry, plażowanie i siłownia. Słabość do gier komputerowych, które od pewnego czasu tłumaczy! Pizza i filmy z Netflixa, które z uwagi na częsty brak czasu stają się serialami oglądanymi na raty nawet przez miesiąc. Bo ten czas Paweł woli na tworzenie nowych zajęć, zadań i sposobów na
skuteczne przekazywanie wiedzy.

Alan Comfort

Native Speaker z USA

Cześć wszystkim nazywam się Alan i jestem Native Speakerem w Better Call Paul. Pochodzę z Stanów Zjednoczonych, a dokładnie z przepięknego stanu Kolorado usytuowanego w regionie łańcucha gór skalistych.

Jestem optymistą kochającym przebywać wśród ludzi i podróżnikiem ciągle głodnym odkrywania. Te dwie rzeczy nadają sens mojemu życiu! W Polsce mieszkam już 3 lata i zostaję tutaj na stałe. Język angielski to mój ojczysty język. Natomiast swoje kwalifikacje jako przyszły nauczyciel zdobyłem podczas studiów nauczycielskich w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. Pragnę dzielić się swoją pasją do świata i ludzi oraz wspierać i pomagać w procesie nauki swojego języka ojczystego.

Maja Lall

Lektor języka angielskiego

Energiczna, uśmiechnięta i kreatywna dusza, która po szkole średniej studiowała ekonomię. Jednak była pewna, że ekonomia nie jest dla niej. Dlatego też zaraz po ukończeniu studiów wyjechała do Anglii, gdzie przez wiele lat pracowała w wielu ciekawych miejscach. Skończyła dodatkowo collage językowy Croydon w Londynie.

Mimo, że zakochała się w Londynie, to jednak zatęskniła za Polską i wróciła do Bolesławca.

Doświadczenie Mai w nauczaniu języka angielskiego to 14 lat. Pobyt w Londynie, nabyte kompetencje językowe, dodatkowe szkoły podnoszące kwalifikacje, świadczą o tym, że Maja jest w tym miejscu, w którym chciała być.

Maja doskonale sprawdza się w zajęciach dziećmi i młodzieżą. Podkreśla często, że praca z dziećmi w każdym wieku powoduje, że rozwija się razem z nimi. Jest wtedy szczęśliwą i kompletną osobą. Energia, serce na dłoni, świetne pomysły i uśmiechy na twarzy naszych najmłodszych uczniów to dla nas gwarancja, że stworzy z nami niejedne wspaniałe rzeczy.

IMG20230801134412_01 (1)

Harriet Wacyk

Lektor języka angielskiego

Harriet dorastała w małym nadmorskim miasteczku Lytham St. Annes w północno-zachodniej Anglii. Kiedy poznała swojego przyszłego męża, przyjechała z nim do Polski. W naszej szkole pełni funkcję native speakera. Empatyczna, spokojna, opiekuńcza i zawsze z pozytywnych nastawieniem.

W wolnym czasie uwielbia spacerować z psem po lesie lub organizować wycieczki rowerowe. Lubi otaczać się zwierzętami i przez lata stworzyła niedaleko Bolesławca mini farmę, w skład której wchodzą owce, kury, kaczki i gęsi. 

Harriet uczy języka angielskiego osoby w każdym wieku. Uwielbia poznawać swoich uczniów i polską kulturę. Sama bardzo chętnie dzieli się wiedzą o swojej brytyjskiej kulturze.

IMG-4062 (1)

Kamil Rugiełło

Lektor języka angielskiego

Kamil jest aktywnym lektorem i tłumaczem języka angielskiego. Ukończył Wydział Filologii Angielskiej Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu. Praktyczną wiedzę językową rozwijał pracując m.in. w Irlandii i w Stanach Zjednoczonych.

Pasjonat języka angielskiego i kultury obszarów anglojęzycznych, w szczególności interesuje go kino (nawet w formie telewizyjnej) oraz komiksy. I zawsze potrafi znaleźć czas na rozwijające gry komputerowe. W swojej pracy łączyć zabawę z aktywną nauką praktycznych umiejętności językowych, jak również tła kulturowego.

Radosny i przyjacielski robot Emys już od września 2022 r. będzie wspierał naukę języka angielskiego dzieci w wieku 4-9 lat.

Emys to native speaker języka angielskiego, stworzony z myślą o najmłodszych uczniach. Poprzez interakcję i zabawę umożliwi najmłodszym przyswojenie wiedzy językowej w łatwy i interesujący sposób. Dzięki grom językowym dzieci będą uczyć się m.in. angielskich wyrazów, prostych i użytecznych zwrotów, piosenek, skojarzeń, a przy tym będą skutecznie ćwiczyć pamięć i kompetencje językowe. Zabawa z robotem Emys jest tak wciągająca, że dzieci nawet nie czują, że uczą się języka angielskiego.

Jednak Emys to także doskonały przyjaciel, który rozpoznaje twarze oraz pobudza aktywności ruchowe i plastyczne. Uczy empatii i wrażliwości społecznej ponieważ dzieci mogą go karmić, głaskać, czyścić, a nawet dbać o niego, kiedy jest chory. To zupełnie nowy wymiar nauki języka angielskiego, dostępny już od września 2022 r. tylko w Better Call Paul!